Rasvakahjumi matemaatika

Täna tutvume, kuidas võib väga lihtsalt arve korrutada. Olen kuulnud, et mõned vanemad on kasutanud korrutustabeli õppimiseks hommikusi autosõite kodust kooli. Laenutaotlusele saad vastuse kohe või ometi ainukeseks võimaluseks on laenude..

Ühe Minuti Loeng Ilmselt enamik koolilapsi arvavad, et matemaatika on igav, keeruline ja kui on vaja teha arvutusi vihikus või jumal hoidku, tahvlil, on see tüütu, võtab palju aega ja viib tihti valele vastusele. Osutub, et pole vaja näha nii palju vaeva, kinnitab Tallinna ülikooli digitehnoloogiate instituudi matemaatika dotsent Maria Zeltser. Ammu on arendatud lihtsad ja ilusad meetodid, mis viivad kiiresti vastuseni.

Sellised, et arvutusi võib teha isegi peas.

Laenutaotlusele saad vastuse kohe või ometi ainukeseks võimaluseks on laenude

Need meetodid leiti Indias juba 2,5 tuhat aasta eest. Täna tutvume, kuidas võib väga lihtsalt arve korrutada. Näiteks korrutame kaks arvu: x Need on mõlemad le väga lähedal.

The Great Gildersleeve: Fishing Trip / The Golf Tournament / Planting a Tree

Kokkuvõttes on vastuseks 11 Kontrollime kalkulaatoril — ongi õige vastus. Paneme tähele, et vastuse paremal poolel rasvakahjumi matemaatika olema sama palju numbreid, mis on nullide arv baasis. Siin baasiks sobib kolm nulli.

Ühe minuti loeng: kuidas arvutada peast nagu mustkunstnik?

Seega saame vastuseks Võrdleme jälle kalkulaatoriga — bingo! Sama meetod töötab ka, kui üks arvudest on baasist suurem, teine väiksem. Kuidas saada siis vastus, kui paremal on negatiivne arv? Said ideest rasvakahjumi matemaatika Üllata oma sõpru, kuidas oskad kiiresti peas suuri arve korrutada, pärast väikest trenni läheb see isegi kiiremini kui nad arve kalkulaatorisse lüüa jõuavad.

Lugeja küsib: miks lapsed korrutustabelit tuupima peavad?

Kas on matemaatika igav ja keeruline? Vastus: kindlasti mitte! Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa.